NATJECANJA 2015 prvi dio
FOTOGRAFIJE     PRVENSTVO ŽUPANIJE 2015, svi uzrasti 24.01.2015, Ploče
Dana 22.02.2015.g. Karate klub Metković nastupio je na Prvenstvu Dalmacije sa 18 natjecatelja prvog i drugog tima,
(sedmero članova iz prve ekipe je nadvladala temperatura, od čega čak  troje nosica državnih medalja) ali se ipak
osvojilo devet medalja, od čega jedno zlato, dva srebra i šest bronci. Zlato je osvojio Ante Krstičević u borbama u
kategoriji učenici -46 kg,
srebra su osvojili Lucija Borovac kate učenice i Jakić Anamarija u borbama u kategoriji mlađe seniorke +68 kg.Bronce su
osvojili u borbama Antonio Dominiković u kategoriji ml.učenici -36 kg, Lucija Borovac u kategoriji učenice -36 kg, Antonio
Perić u kategoriji učenici -38 kg, Jakov Krmek u kategoriji učenici +46 kg, Marinela Perić u kategoriji mlađe kadetkinje
+55 kg i Ivan Batinović u Borovac i Jakova Krmeka koji su pokazali da se spravom mogu natjecati i na većim
natjecanjima. Pored navedenih nastupili su još i Matea Goluža, Antonela Perić , Ante Dugandžić, Ante Utovac, Ema
Vidović, Ante Juračić, Sara Đukić, Mario Bartulović, Roko Bartulović i Petar Borovac.
FOTOGRAFIJE          PRVENSTVO KLUBA  16.05.2015
Dana 16.05.2015 održano je Prvenstvo kluba 2015. na kojem je nastupilo 58 natjecatelja u
18 kategorija.
Natjecanje u kihonu (tehnici) i katama održano je u 6 kategorija gdje su
zlatne medalje osvojili: Duje Žderić, Borna Brečić, Hanna Volarević, Nino Volarević, Bruno
Babić i Josip Ćerlek,
srebrene medalje osvojili su: Antonio Pavlović, Filip Deak, Ivan Bebić, Petar Medak, Laura
Bebić, i Ivano Dragobratović,
brončane medalje osvojili su: Katja Jerković, Klara Volarević, Stipan Murtezani, Frane
Oršulić, Toni Babić, Josip Obradović, Goran Martinović, Mia Romić, Toni Jakić.
Natjecanje u borbama održano je u 12 kategorija,
sljedeći najbolji natjecatelji osvojili su zlatne medalje: Tea Vekić, Ivan Jelinić, Laura Ćulum,
Anđela Bunoza, Matea Goluža, Ante Krstičević, Ante Dugandžić, Ivan Batinović, Ante
Leontić, Ante Penava, Petra Vladimir, Iva Vučić,
srebrene medalje osvojili su: Lucija Borovac, Luna Medak, Lucija Rodin, Antonela Perić,
Ante Utovac, Petar Borovac, Filip Medak, Duje Mihaljević, Antonio Dominiković, Luka
Šunjić, Marinela Perić,
a sa brončanim medaljama okitili su se: Sara Đukić, Lucija Vištica, Lucija Utovac, Petra
Vladimir, Mario Bartulović, Ante Juračić, Antonio Perić, Davor Ključe, Roko Bartulović,
Zoran Bašić, Marin Šunjić, Tomislav Šunjić, Ema Vidović i Matea Bebić.
Dana 19.09.2015.g.  nastupili smo na Međunarodnom klubskom natjecanju DBG OPEN 2015
Iako smo imali ljetnu pauzu, nastupili smo 19.09.2015.g. na međunarodnom klubskom turniru DBG Open, koji je jedan od najboljih turnira u BiH ujedno i izborni turnir za BiH reprezentaciju, za odlazak na
svjetsko prvenstvo u Jakartu u studenom 2015.g. Na natjecanju je nastupio 71 klub sa preko 700 natjecatelja iz pet zemalja. Naših devet natjecatelja Ante Penava, Antonio Dominiković, Duje Mihaljević, Ante
Krstičević, Ante Dugandžić, Ante Juračić, Ivan Batinović i dvije mlade dame Laura Ćulum i Lucija Utovac nisu osvojili  medalje iako smo imali par repasažnih borbi za treće mjesto. Ljetna pauza je učinila
svoje.
U Pločama održano je međunarodno klubsko natjecanje Ploče open 2015.g. na kojem je nastupio 21 klub sa 283 natjecatelja, iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Karate klub
Metković nastupio je sa 19 natjecatelja koji su osvojili 12 medalja i u poretku klubova zauzeo 4 mjesto.
Zlato u borbama osvojili su: Laura Ćulum, Ante Dugandžić i Duje Mihaljević.
Srebra u borbama osvojili su: Ante Juračić, Ante Krstičević, Antonio Dominiković, Ante leontić i Lucija Vištica.
Bronce u borbama osvojili su: Lucija Utovac, Ivan Batinović, Iva Vučić i Ema Vidović.
Nastupili su i sljedeći natjecatelji ali ovaj put bez uspjeha: Petra Vladimir, Ivan Jelinić, Ivana Jurković, Ante Penava, Marinela Perić i Sara Đukić.
Na natjecanju je sudila i naša sutkinja Anamarija Jakić.
Dana 17.10.2015.g.Međunarodno klubsko natjecanje PLOČE OPEN 2015
NATJECANJA 2016 pvi dio
NATJECANJA 2016  II dio
NATJECANJA 2017  I dio
Dana 24.01.2015.g. u Pločama održano je Prvenstvo Županije u borbama i katama. Nastupili si karate
klubovi Metković, Knez Domagoj - Metković, Porto Tolero-Ploče i Kakato Dubrovnik.
Karate klub Metković nastupio je sa 40 natjecatelja koji su osvojili 34 medalje, od čega 15 zlata, 14 srebra i
5 bronci. U katama zlata su osvojili: Lucija Borovac i Tomislav Šunjić, srebro: Marta Pavlović, Antonio
Dominiković i Luka Šunjić i bronce: Marta Šešelj i Marin Šunjić. U borbama zlata su osvojili: Laura Ćulum,
Lucija Utovac, Antonio Perić, Ante Krstičević, Jakov Krmek , Mate Bilić,  Ante Dugandžić, Petar Borovac,
Ema Vidović, Ivan Batinović, Antonela Perić, Maja Žderić i Anamarija Jakić, srebra: Ante Penava, Antonio
Dominiković, Lucija Vištica, Ante Utovac, Marijo Bartulović, Mate Bilić, Ante Juračić, Tea Vekić, Matea
Goluža, Iva Vučić i Bruno Jurković, dok su bronce osvojili: Roko Bartulović, Anđela Bunoza i Marinela Perić.
Nastupili su još bez rezultata Ivan Jelinić, Ante Leontić,  Sara Đukić, Ivana Jurković, Petra Vladimir i Ivana
Previšić.
Nastupili smo sa 7 najecatelja od kojih su najbolji rezultat u čenicima napravili Antonio Perić sa tri dobivene
borbe i dvije izgubljene plasirajući se na 5 mjesto i Ante Krstičević sa jednom dobivenom i jednom
izgubljenom. Također u ml.kadetima Antonio Perić se plasirao na 7 mjesto. Bio bi i bolji rezultat da nije imao
temperaturo blizu 40 pa je uz pomoć doktora jedva nastupio.
Dana 29.03.2014.g. u Splitu odrzano je međunarodno klubsko karate natjecanje na kojem je nastupilo preko
950 natjecatelja iz 64 kluba. Karate klub Metković nastupio je sa 10 natjecatelja koji su osvojili tri medalje,
jedno zlato, srebro i broncu.
Mlade natjecateljice kojima se nastup na natjecanjima  može izbrojiti na prstima jedne ruke,  pokazale su da
KK.Metković ima nove snage koje će nastaviti stopama svojih prethodnika koji su u 13 godina postojanja kluba
osvojili preko 1200 medalja.  Zlato je osvojila Laura Ćulum, u borbama, u kategoriji ml.učenice -32 kg,
pobjedama u svim kolima te dolaskom do finala pobjeđuje sa 3:0.
Srebrom  se okiltila Lucija Utovac  koja je u borbama u kategoriji mlađe učenice -36 kg pobjedila sve
protivnice i ulaskom u finale, u finalnoj borbi izgubila sa 1:0.
Natjecateljica sa većim iskustvom Iva Vučić, koja u svojoj kolekciji ima i državnu medalju od prošle godine,
ovaj put je osvojila broncu u borbama u kategoriji ml.kadetkinje -45 kg.  Bolesna sa velikom temperaturom,
oslobođena prvog kola, u drugom  pobijeđuje mladu reprezentativku Bosne i Hercegovine, dok u polufinalu
gubi od sadašnje aktualne prvakinje Hrvatske u zadnjim sekundama borbe sa 1:0. U  repasažnoj borbi,
čekavši ishod prvog repasažnog kola kao polufinalista, pobjednicu koja je također mlada reprezentativka BiH
pobjeđuje i osvoja brončanu medalju.
Za repasažne borbe  izborili su se i Petar Borovac, Bruno Jurković, Antonela Perić i Ante Krstičević ali ovaj put
nisu uspjeli realizirati pobjedu i osvojiti medalju pa su bili  rangirani na 5 mjesta u svojim kategorijama.
Pored navedenih nastupili su još i Antonio Dominiković, Ivan Batinović, Mario Bartulović, ali bez uspjeha.
Također na ovom natjecanju održan je i seminar te polaganje za sudačka karate zvanja, na kojem je članica
Karate kluba Metković, Anamarija Jakić ovom prilikom uspješno položila pismeni test i praktičnu primjenu na
samom natjecanju gdje je sudila i postala pomoćni županijski sudac u borbama. Pored Anamarije, Karate klub