NATJECANJA 2014  prvi dio
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Karate klub Metković nastupio je sa 8 natjecatelja.
Članica Karate kluba Metković Iva Vučić osvojila je broncu u kategoriji učenice -40 kg sa tri dobivene borbe.
Prvu borbu je dobila 9:0, drugu izgubila sa 1:0 u posljednjim sekundama. U dvije repasažne borbe za treće
mjesto jednu je završila nerješeno, ali odlukom sudaca Iva pobjeđuje, dok konačnu borbu za treće mjesto
dobiva sa 3:0, te osvaja brončanu medalju.
Također u borbe za treće mjesto plasirali su se Ante Krstičević i Ema Vidović ali su izgubili i ostali bez
medalja, te osvojili 5 mjesta. Također su nastupili bez rezultata Antonio i Marinela Perić, Petar Borovac, Ante
Juračić i Ante Dugandžić.
Danas, 09. ožujka, na Prvenstvu države za mlađe kadete gdje je nastupilo
preko 260 natjecatelja, Karate klub Metković nastupio je sa jednim natjecateljem Ivanom Batinovićem, koji se
nije plasirao za medalju.
FOTOGRAFIJE    PRVENSTVO DRŽAVE učenici/ml.kadeti 2014
FOTOGRAFIJE                                                     PRVENSTVO DALMACIJE 2014
Dalmacije u karateu na kojem je nastupilo 19 klubova sa 335 natjecatelja. Za Karate klub Metković nastupilo je 17 natjecatelja
koji su osvojili ukupno 11 pojedinačnih i dvije ekipne medalje.
Osvojenom zlatnom medaljom Tea Vekić postala je prvakinja Dalmacije, srebrene medalje osvojili su Iva Vučić, Ante Dugandžić
i Antonio Perić te postali viceprvaci Dalmacije, a brončane medalje osvojili su Ema Vidović, Ante Juračić, Sara Đukić, Petar Borovac, Marinela Perić, Marija
Glavinić i Lukas Glaviškić. U ekipnom nastupu Iva, Ema, Marinela i Marija u kategoriji učenica osvojile su broncu a ekipa učenika Perić, Krstičević, Dugandžić i
Borovac su u repasažnim borbama pobjedili sa uvjerljivih 2:0
te osvojili treće mjesto. Nastupili su još Matea Bebić, Ivan Batinović,Laura Ćulum, Krstičević Ante, Utovac i Lucija Borovac.
Dana 23.03.2014.g. u Splitu je održano međunarodno klubsko karate natjecanje KUP JADRANA 2014.g. na
kojem su nastupili klubovi iz 12 zemalja sa preko 900 natjecatelja. Karate klub Metković nastupio je sa 11
natjecatelja Lucija Borovac u katama u uzrastu ml.učenice osvojila je zlatnu medalju, dok su u borbama Lucijin
brat Petar Borovac u kategoriji učenika -42 kg i Ante dvije dobivene borbe, te Ema Vidović, Matea Bebić i Ante
Krstičević nisu uspjeli osvojiti medalju, već su se svi plasirali na 5 mjesta. Nastupili su još Iva Vučić, Sara Đukić i
Lucija Vištica bes plasmana u prvih pet.
FOTOGRAFIJE    KUP JADRANA 2014
FOTOGRAFIJE                  KUP Sv. DUJE 2014
Dana 04.05.2014.g. u Splitu u organizaciji Karate kluba Jadran održano je međunarodno klubsko natjecanje
Kup Svetog Duje. Karate klub Metković nastupio je sa 10 natjecatelja koji su osvojili dva zlata, srebro i 6
bronci. Zlatne medalje osvojili su Lucija Borovac u katama u kategoriji mlađih učenica i Ivan Batinović u
borbama u kategoriji mlađih kadeta -41 kg. Srebrenu medalju osvojio je Ante Krstičević u borbama u
kategoriji učenici -42 kg dok su brončane medalje u borbama u kategoriji učenika osvojio Ante Utovac, a u
kategoriji učenica Iva Vučić, Tea Vekić, Ema Vidović, Sara Đukić i Marinela Perić. Također je nastupio i
Petar Borovac, ali bez plasmana.
FOTOGRAFIJE                  KUP grada PLOČA 2014
karate saveza održano je međunarodno klubsko natjecanje na kojem su nastupili hrvatski i bosnasko
hercegovački klubovi sa preko 300 natjecatelja.
Trinestero natjecatelja Karate kluba Metković osvojilo je ukupno 8 medalja od čega 3 zlata, 1 srebro i 4
bronce.
Zlata u borbama osvojili su Ema Vidović i Ivan Batinović, u katama Lucija Borovac, također u borbama
srebro je osvojio Ante Krstičević a bronce Ante Penava, Lucija Vištica, Marinela Perić i Ante Utovac. Pored
navedenih nastupili su ali bez osvajanja medalje i Iva Vučić, Marta Šešelj, Antonio Dominiković, Sara Đukić
i Lucija Utovac
Međunarodni klubski karate turnir DBG OPEN
Dana 20.09.2014.g. u Čitluku, u organizaciji 3 karate kluba iz Hercegovine, održano je međunarodno
klubsko natjecanje DBG Open, na kojem je nastupilo preko 700 natjecatelja iz 66 klubova, Hrvatske,BiH,
Srbije, Crne Gore i Austrije. DBG Open je ujedno i izborni turnir za BiH reprezentaciju za predstojeće
Europsko prvenstvo u Švicarskoj. Karate klub Metković nastupio je sa 8 natjecatelja koji su na iznimno
teškom turniru gdje je po kategoriji nastupalo u prosjeku preko 20 natjecatelja, osvojili jedno srebro i jednu
broncu. Ema Vidović je srebrenu medalju osvojila u borbama u kategoriji djevojčice 12 godina -37 kg, dok
je Ante Dugandžić u kategoriji dječaci 11 godina -40 kg, osvojio brončanu medalju.Nastupili su još Petar